Hesaplı TatilciHesaplı Tatilci

Dalyan – Çamur Banyosu – İztuzu Plajı Turu (Ölüdeniz / Fethiye Çıkışlı)

Dalyan Turu

Dalyan Turu‘muz Fethiye’deki konaklama yerinizden sizi almamızın ardından yarım saatlik bir otobüs yolculuğu ile başlamaktadır. Çam ve günlük ağaçlarıyla dolu ormanlar arasından geçen, nefes kesen manzaralı Dalyan yolu üzerinde Sülüngür Gölü’nü de görebilirsiniz.

Sultaniye Kaplıcası / Çamur Banyosu

Dalyan’da teknelerimize binip ilk durağımız olan Dalyan ile Köyceğiz Gölü’nün birleşme noktasına geçiyor ve Köyceğiz Gölü’nün ilgi çekici tarihi ile ilgili bilgilendirme için 10 dakika boyunca burada duraklıyoruz. Daha sonra kısa bir tekne yolculuğu ile, gölün hemen kıyısındaki Sultaniye Çamur Banyosu‘na geçiyoruz. Likya döneminden beri binlerce yıldır bölgedeki en eski ve en aktif banyo olma özelliğini taşıyan Sultaniye Kaplıcası / Çamur Banyosu, bölgede bulunan çamur banyoları arasından en iyisi olarak nitelendirilmektedir. Burada ağır bir şekilde sülfür kokusu yayan birkaç sıcak su havuzu vardır ve bu havuzların birçok iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Bu havuzlara girdiğinizde kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz, cildiniz daha genç ve pürüzsüz hissedecek, vücudunuzdan toksinler atıldığı için daha gevşemiş ve sağlıklı hissedeceksiniz.

Çamur Banyosu‘ndaki aramızdan sonra su kenarındaki açık büfe restoranımıza geçiyoruz. Burada zengin menü seçeneklerinden kendi damak tadınıza uygun olan dilediğiniz yemekleri seçerek öğle yemeğinizi yedikten sonra turumuza devam ediyoruz.

Öğle yemeği arasından sonra tekrar teknemize binip kanala açılıyoruz. İztuzu Plajı’na giderken kanal üzerinde göreceğiniz antik ticaret şehri Kaunos’tan kalan Kaya Mezarları‘nın görüntüsü sizi büyüleyecek. Turumuzun bu bölümünde vereceğimiz kısa bir duraklamada da tur rehberimizden Kaya Mezarları hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

İztuzu Plajı

Kaya mezarları durağımızdan sonra, 1,5 saatlik yüzme ve dinlenme molası için Dalyan nehrinin denizle buluştuğu yer olan İztuzu Plajı‘na geçiyoruz. Eğer şanslıysanız dünyanın en büyük 2. sert kabuklu deniz kaplumbağası olan Caretta caretta kaplumbağasına doğal ortamında rastlayabilirsiniz. Yeterli bilimsel kanıt olmamasına rağmen Caretta caretta kaplumbağasının 40 milyon yıldır bölgede var olduğu ve ürediği tahmin edilmektedir. Kameralarınızı her an hazır tutun, zira bu muhteşem canlının resmini çekme şansının ne zaman elinize geçeceğini asla bilemezsiniz!

İster eşiniz ile başbaşa romantik bir tatilde olun, ister aileniz ile eğlenmenin peşinde, isterseniz de tek başınıza bir keşif turunda olun; vücut dengenizi bulmak ve zihninizi boşaltmak için, dost canlısı havası, muhteşem yemekleri, muhteşem doğal ve tarihi zenginlikleri ile Dalyan Turu kesinlikle yaz tatilinize dahil etmeniz gereken bir turdur. En iyi Dalyan Turu deneyimi de Mobius Travel ile yaşanır!

Mobius Travel bünyesindeki tüm profesyonel rehberler sabırlı, dost canlısı ve işlerinde uzman olup tüm misafirlerimizin sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duymakta, tüm misafirlerimize muhteşem bir tatil günü yaşatmak için her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadırlar.

Bir başka Mobius Travel – Hesaplitatilci.com organizasyonunda buluşmayı diler iyi tatiller dileriz.

Not: Fethiye merkez, Letonya, Hillside, Likya Botanik ve Majesty Tuana gibi otellerden alınış için kişi başı 10 tl extra ücret alınır.


Bu tur günübirlik bir aktivitedir ve her Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri düzenlenmektedir.

Yetişkin 13 yaş ve üzeri, Çocuk 5 – 12 yaş arası, Bebek 0-4 yaş arasıdır. Birinci bebek ücretsizdir. Bebek kategorisi için araçta koltuk ayrılmaz.


DÖNEMSEL FİYAT ÇİZELGESİ

2019 Tarih Aralığı Yetişkin Çocuk
15/04/19 – 04/06/19 125.00 ₺ 90.00 ₺
05/06/19 – 31/08/19 140.00 ₺ 105.00 ₺
01/09/19 – 31/10/19 125.00 ₺ 90.00 ₺

Ölüdeniz / Fethiye’den Dalyan – İztuzu Plajı Turu Ayrıntıları


Günler: Pazartesi – Çarşamba – Perşembe – Cuma – Cumartesi

Tur Başlangıç Saati: 08:00 – 09:00

Alınış Noktaları: Oteller / Apartlar / Pansiyonlar / Konaklama Yerinize Yakın Geçiş Noktaları

Alınış Bölgeleri ve Saatleri: Ölüdeniz – 08:15, Hisarönü – 08:30, Fethiye – 08:40 , Çalış – 09:00.

Ücrete Dahil Olanlar: Rehberlik, ulaşım, sigorta, çamur banyosu giriş ücreti, tekne turu, açık büfe öğle yemeği.

Dahil Olmayanlar: İztuzu Plajı giriş ücreti(3 tl), içecekler, isteğe bağlı kişisel harcamalar(kızarmış yengeç ve fotoğraf)

Yanınıza Almanız Gerekenler: Havlu, mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü, kişisel harcamalar için bir miktar para

Tur Bitiş Saati: 18:30 – 19:00